Ortodoncja

Dzisiejsza ortodoncja daje szereg rozwiązań umożlwiających stworzenie pięknego, prostego, a przede wszystkim zdrowego uśmiechu w każdym wieku. W naszej klinice zajmujemy się leczeniem i korygowaniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych i profilaktyką. Podchodzimy do leczenia holistycznie i interdyscyplinarnie. Ortodoncja często wymaga współpracy lekarzy różnych specjalności jak chirurg, implantolog czy protetyk, aby stworzyć idealny uśmiech.

Prosty, zdrowy uśmiech to większa pewność siebie!

Nowoczesna ortodoncja
w Design Dental Clinic

Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z Pacjentem, zapoznanie się z wynikami badań klinicznych, wykonanie profesjonalnej fotografii twarzy oraz pobranie wycisków zgryzu.

Na postawie oczekiwań Pacjenta oraz otrzymanych wyników przygotowujemy dokładny plan leczenia, dobieramy odpowiedni typ aparatu ortodontycznego oraz określamy przybliżony czas trwania leczenia.

Pacjent po założeniu aparatu, pozostaje pod stałą opieką lekarza ortodonty, który podczas regularnych wizyt kontrolnych monitoruje progres leczenia i w razie potrzeb odpowiednio koryguje terapię.

Alternatywą dla aparatów stałych są nowoczesne nakładki na zęby, które w praktycznie niewidoczny sposób pozwalają na korekcję wady zgryzu. Szczególnie chętnie korzystają z nich osoby dorosłe. W Design Dental Clinic wykorzystujemy system nakładek Invisalign.

Jak dbać o zęby nosząc aparat ortodontyczny?

Niezbędnym elementem podczas leczenia ortodontycznego są regularne wizyty higienizacyjne. Kamień i osad nazębny u osób z aparatami odkłada się o wiele szybciej – jest to związane z utrudnioną higieną.

Nieodpowiednio doczyszczone zęby mogą prowadzić do powstania próchnicy, a w następstwie do bardziej inwazyjnych i kosztownych procesów leczenia. Rekomendujemy wizyty profilaktyczne co 3 miesiące.

W Design Dental Clinic stosujemy zarówno aparaty stałe, estetyczne, jak i ruchome. Wykorzystujemy najlepsze jakościowo materiały dostępne na rynku, wszystko po to, aby oferowane leczenie ortodontyczne było jak najbardziej skuteczne i jak najkrótsze.

FAQ

1. Jak należy dbać o higienę jamy ustnej z aparatem ortodontycznym?

Bardzo ważną rolę w leczeniu ortodontycznym odgrywa prawidłowa higiena. Gromadzący się kamień oraz osad nazębny uniemożliwiają prawidłowe przemieszczanie się zębów. Co więcej, zła higiena prowadzi do powstania próchnicy. Po każdym posiłku należy dokładnie myć zęby pastą z dużą zawartością fluoru. 

Do higieny można używać zwykłych, standardowych szczoteczek jak i elektrycznych oraz sonicznych. Dodatkowo zaleca się stosowanie irygatora, który pomaga dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Po założeniu aparatu uczymy naszych Pacjentów jak należy dbać o higienę jamy ustnej.

2. Jak często odbywają się wizyty kontrolne?

Częstość wizyt kontrolnych zależy od rodzaju aparatu. W przypadku aparatów samoligaturujących rekomendujemy wizyty w gabinecie co 1,5 miesiąca w przypadku klasycznych aparatów z kolorowymi ligaturami – co miesiąc. 

Podczas wizyt kontrolnych monitorowane są postępy, wprowadzane kolejne etapu leczenia i ewentualnie wprowadzanie odpowiednich modyfikacje.