Licówki pełnoceramiczne - dla kogo, czy warto?

Licówki pełnoceramiczne

Chcesz poprawić wygląd swoich zębów? – jedną ze sprawdzonych metod są licówki pełnoceramiczne. Piękny uśmiech jest jednym z ważnych aspektów pracy z ludźmi. Jeżeli mamy ładnie wyglądające zęby czujemy się pewnie i chętniej się uśmiechamy. To sprawia, że stajemy się dla innych bardziej atrakcyjni. Ludzie chętniej nam ufają, łatwiej dostać pracę na pewnych stanowiskach czy rozpocząć prowadzenie vloga. Istnieje więc wiele powodów, dla których warto zainwestować w poprawę wyglądu swojego uśmiechu.

Czym są licówki pełnoceramiczne?

To ultra cienkie płatki porcelanowe, które przykleja się po zewnętrznej części zębów. Porcelana od dawna jest wykorzystywana w protetyce, dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi i trwałości doskonale nadaje się do uzupełnień protetycznych, koron, licówek, protez na implantach lub uzupełnienia ubytków szkliwa zębów. Jednak zastosowanie licówek pełnoceramicznych pozwala na coś więcej. Główne zalety to:

Dzięki nałożeniu licówek nasze zęby są równe i mają ładny, biały kolor.

Zabieg nie zagraża w żaden sposób zdrowiu Pacjenta. Licówki pełnoceramiczne wykonuje się z materiału w pełni zgodnego z tkanką zęba. Podczas nakładania dochodzi do niewielkiej ingerencji w tkanki zęba. Jest to o wiele mniej inwazyjna metoda niż inne uzupełnienia protetyczne. W dodatku są one odporne na odkładanie się płytki nazębnej i przebarwienia. Dzięki temu dłużej będą wyglądać dobrze i zdrowo. Natomiast ich naturalna transparentność sprawia, że przypominają prawdziwe i zdrowe szkliwo.

Licówki pełnoceramiczne sprawdzona metoda na piękny uśmiech.

Jak przebiega nakładanie licówek?

Żeby nałożyć licówki pełnoceramiczne niezbędne jest przygotowanie zębów. Przede wszystkim powinny być wyleczone i oczyszczone z kamienia. Ze względu na transparentność można też wykonać wybielanie zębów przed nałożeniem porcelany. Ich kolor może bowiem w pewnej mierze zależeć od koloru zębów własnych.  Jego wpływ będzie tym mniejszy im licówka będzie grubsza.

Właściwe nakładanie licówek zaczyna się od minimalnego oszlifowania zębów i pobrania skanu, który pozwoli laboratorium protetycznemu przygotować dobrze dopasowane licówki. Ponieważ na efekt pracy laboratorium trzeba zwykle czekać kilka dni możliwe, że będzie konieczne również nałożenie licówek tymczasowych, przed docelowym rozwiązaniem i założeniem właściwych licówek pełnoceramicznych. To optymalne rozwiązanie dla wszystkich Pacjentów, którzy chcą poprawić zdecydowanie estetykę swojego uśmiechu.