Leczenie zachowawcze

Przywracamy naturalne właściwości zębów, które pacjent utracił wskutek działania bodźców zewnętrznych. Jesteśmy miejscem, gdzie zarówno diagnostyka jak i samo leczenie są przeprowadzane na najwyższym światowym poziomie.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz stosowanie nowoczesnych urządzeń elektronicznych sprawia, że w sposób mistrzowski zajmujemy się leczeniem zachowawczym.

Perfekcyjna diagnostyka stanowi klucz efektywnego leczenia

Leczenie
w Design Dental Clinic?

W naszej klinice szeroko stosujemy technikę opracowywania ubytków polegającą na wykorzystaniu abrazji powietrznej, mikrowierteł oraz pracy w powiększeniu mikroskopowym przy działającym niezawodnie znieczuleniu – wszystko, aby uzyskać idealny efekt leczenia.

Wysokiej klasy materiały do wypełnienia ubytku stosowane w naszej klinice są dostarczane przez firmę Kerr, która jest jednym z największych na świecie producentów materiałów stomatologicznych.

Każde wypełnienie wykonywane jest ze światło utwardzalnych materiałów kompozytowych o najwyższej estetyce, które wprowadzane są do ubytku i formowane w taki sposób, aby idealnie odwzorowywały brakujące tkanki zęba.

Cały zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego LEICA, co zapewnia doskonałą widoczność w trakcie całego leczenia i daje lekarzowi pełną kontrolę nad każdym aspektem leczenia próchnicy.

Dzięki tym wszystkim elementom wypełnienia wykonywane w naszej klinice są nie do odróżnienia od prawdziwych zębów i równie trwałe co prawdziwe zęby.

Idealnie odtwarzamy naturalną morfologię zęba, to stomatologia najwyższej próby!

FAQ

1. Czy leczenie zachowawcze jest bolesne?

W większości przypadków, jeśli próchnica zniszczyła tylko powierzchnię szkliwa, leczenie jest praktycznie bezbolesne i nie ma potrzeby podawania znieczulenia przy opracowywaniu ubytku. Próchnica atakująca dalsze części tkanki zęba, może wywoływać ból, który uśmierzamy podając znieczulenie. 

Dążymy do tego, aby wizyta w gabinecie stomatologicznym była jak najbardziej komfortowa i bezbolesna dla naszych pacjentów. skroniowo-żuchwowego.

2. Czy wypełnienie w zębie jest widoczne?

Odbudowując prawidłowy, anatomiczny kształt zęba i idealnie odtwarzając jego naturalność w głębi i przezierności koloru sprawiamy, że wypełnienie jest nie do odróżnienia od prawdziwego zęba.