Chirurgia stomatologiczna

Bezinwazyjna chirurgia
drogą do pięknego uśmiechu

Chirurgia to jedna z bardziej obszernych i wymagających dziedzin stomatologii. Potrafi nadal wywołać wśród Pacjentów lęk i obawy. Wszystkie zabiegi chirurgiczne w naszej Klinice są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, aby zmniejszyć odczucie dyskomfortu u Pacjenta do minimum.

W Design Dental Clinic pracujemy w powiększeniu, dokładamy wszelkich starań, aby przeprowadzane zabiegi były jak najmniej inwazyjne z ogromnym poszanowaniem tkanek i kości. Przy każdym zabiegu chirurgicznym starannie rozważamy wszystkie opcje leczenia i wybieramy tą, która jest najlepiej rokująca dla Pacjenta.

Chirurgia
w Design Dental Clinic

W ramach zabiegów chirurgicznych zajmujemy się zarówno procedurami związanymi z usuwaniem zębów tzw. ekstrakcjami, jak i leczeniem polegającym na rekonstrukcji kości w celu odpowiedniego przygotowania do zabiegów implantologicznych.

W Design Dental Clinic staramy się unikać usuwania zdrowych zębów naszych pacjentów. Jeśli wybrane leczenia ma dobre rokowania – zawsze decydujemy się na bezekstrakcyjną stomatologię.

Niemniej jednak może dojść do sytuacji, w której usunięcie zęba będzie najlepszą opcją, jako że inne leczenia nie będą rokowały na sukces. Do takiej sytuacji zawsze przygotowujemy się dokładnie, wykonując szereg badań diagnostycznych, w tym trójwymiarową tomografię stożkową, skanowanie wewnątrzustne i potencjalnie niezbędne badania całego organizmu, w celu dostrzeżenia każdego najmniejszego niuansu.

Następnie razem z Pacjentem kompleksowo rozważamy różne opcje leczenia, związane z odtwarzaniem usuniętego zęba w postaci implantu lub mostu protetycznego, wykonywanych w naszej Klinice natychmiastowo po usunięciu zęba.

Sam zabieg usunięcia zęba jest przeprowadzany w znieczuleniu, gwarantującym całkowite wyłączenie dolegliwości bólowych w sposób maksymalnie nieinwazyjny
i delikatny dla fizjologii i psychiki Pacjenta.

Po zakończonym zabiegu zawsze zapewniamy pełną, wymaganą przy danym leczeniu opiekę pozabiegową, pozostając w stałym kontakcie i będąc do dyspozycji naszych Pacjentów.

Protetyka w Design Dental Clinic to sztuka i piękno w funkcji zdrowego uśmiechu.

Zaawansowane
zabiegi chirurgiczne

Przy zabiegach implantologicznych w przypadku dużego ubytku kości często najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów biologicznych, które pozwalają na regenerację tkanki kostnej. Są one wprowadzane w miejsce ubytku poprzez zabieg określany jako augmentacja kości i pozwalają na późniejsze wykorzystanie takiego miejsca do wprowadzenia implantów i przeprowadzenia odbudów protetycznych. To gwarancja trwałości wykonywanego zabiegu z zakresu implantologii. W ramach leczenia chirurgicznego wykonujemy również specjalistyczne zabiegi resekcji korzeni zębów, radisekcji lub hemisekcji zębów i wydłużania koron klinicznych.

Dlaczego warto
zdecydować się na implant?

Zęby tworzą jeden harmonijny system, gdy dochodzi do utraty jednego z zębów zostaje zachwiana równowaga, ząb przeciwstawny wysuwa się i szuka kontaktu z utraconym zębem, dochodzi do tzw. „efektu domina” w jamie ustnej, rozchwiania zębów. Najlepszym, dostępnym dziś rozwiązaniem są implanty stomatologiczne, zapewniają one nie tylko prawidłową funkcję naszego narządu żucia, ale również poprawiają wygląd naszej twarzy. Ich wszczepienie spowalnia proces resorpcji, czyli zaniku kości, która wpływa na niekorzystną zmianę wyglądu.

Dlaczego pracujemy z implantami marki Straumann?

Straumann to wiodący producent implantów, który zdobył zaufanie na całym świecie od ponad 60 lat pozostając wiernym swym wartością. Jesteśmy przekonani, że tylko nieliczne firmy mają tak wiele do zaoferowania, w związku z czym implanty Straumann będą doskonałym wyborem dla zdrowia Twojej jamy ustnej.

Portfolio firmy Straumann zawiera rozwiązania dla rekonstrukcji na implantach pojedynczych, większych jak również całkowitych braków zębowych dzięki innowacyjnej powierzchni oraz materiałom Straumann® SLActive® (skrócony czas gojenia).

Naturalnie wyglądające uzupełnienie na implantach nie tylko przywraca uśmiech ale również przenosi ponownie siły gryzienia na kość, umożliwia utrzymanie zdrowia i nienaruszenie sąsiadujących zębów, które to wspólnie z implantem odpowiadają za naturalny wygląd, dając pewność siebie i beztroski uśmiech.

Nasi specjaliści od
chirurgii stomatologicznej:

Lek. dent.