Leczenie dzieci

Nasi najmłodsi Pacjenci są jednocześnie naszymi najważniejszymi Pacjentami.

Dlatego wiemy jak ogromną rolę odgrywają pierwsze wizyty. Dokładamy wszelkich starań, aby przebiegła ona w miłej, pełnej uśmiechu atmosferze.

Znalezienie dobrego stomatologa dziecięcego to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Zdają sobie sprawę, że miła atmosfera, cierpliwość, odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów ma wpływ na całe przyszłe życie naszego malucha, a także najważniejszym, brakiem lęku przed wizytą stomatologiczną.

Zdrowy uśmiech dziecka to
dla nas bezcenna radość

Od przebiegu pierwszych wizyt stomatologicznych będzie zależało to, czy w przyszłości nasz maluszek chętnie będzie chodził do dentysty, nie widząc w tych wizytach niczego niedobrego, czy też będzie podchodził do nich ze stresem i niechęciom. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do zapobiegania próchnicy wśród dzieci poprzez dokładne instruktaże higieny przeprowadzane w obecności rodziców, zabiegi profilaktycznego czyszczenia i lakowania zębów. Jeśli jednak dojdzie do konieczności leczenia zębów, jesteśmy przygotowani,

aby zrobić to w jak najłagodniejszy i najmniej inwazyjny sposób, maksymalnie ograniczając konieczność użycia wiercenia w trakcie zabiegu leczenia ubytków. Nasi lekarze mają duże doświadczenie i sukcesy w pracy z dziećmi. Zajmujemy się kompleksowo zarówno zębami mlecznymi, jak i stałymi. Starannie dobieramy materiały do wypełnienia ząbków, mając na uwadze nie tylko ich trwałość, ale i wygląd, aby dzieci na pewno były zadowolone wychodząc z gabinetu po leczeniu, między innymi dzięki kolorowej „gumce” w swoim ząbku.

Zdrowe zęby mleczne to zdrowe przyszłe zęby stałe

FAQ

1. Czy higiena zębów mlecznych jest tak samo ważna jak zębów stałych?

Prawidłowa higiena zębów mlecznych jest tak samo ważna jak zębów stałych. Zbagatelizowanie próchnicy zwiększa ryzyko przedwczesnej utraty zębów mlecznych, w następstwie czego może dochodzić do przemieszczania się zębów sąsiednich, co z kolei może prowadzić do braku miejsca dla stałych następców. Brak miejsca dla zębów stałych jest jedną z przyczyn rozwoju wad zgryzu, a w przyszłości wymagać przeprowadzenia drogich i bardziej inwazyjnych zabiegów stomatologicznych.

2. Kiedy należy wybrać się z dzieckiem na pierwszą wizytę?

Pierwsza wizyta małego Pacjenta w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się wraz z pojawieniem się pierwszych zębów mlecznych, czyli w okolicach 6 miesiąca. Stomatolog będzie mógł sprawdzić czy proces ząbkowania się rozpoczął i czy przebiega prawidłowo.