Implanty zębów

Piękny uśmiech to większa
pewność siebie

Uśmiech to integralny element naszej twarzy, posiadanie pięknych i białych zębów jest poniekąd podstawą tego jak inni nas postrzegają. Niestety gdy dochodzi do utraty jednego z zębów nie tylko nasza pewność siebie zostaje zmniejszona, ale przede wszystkim dochodzi do tzw. Efektu dominia. Przeciwstawny ząb szuka kontaktu z utraconym zębem i stopniowo zaczyna się wysuwać, dochodzi do rozchwiania układu. Idealnym i najbardziej biozgodny rozwiązaniem w przypadku utraty jednego lub większej ilości zębów są implanty. W przeciwieństwie do innych rozwiązań implanty cechują się wysoką estetyką i wygodą. Co więcej pozwalają one na odtworzenie brakującego uzębienia bez żadnego obciążania istniejących, zdrowych zębów.

Co to jest implant

Implant to niewielki, metalowy element, który pełni funkcję naturalnego korzenia zęba, jest wykonany z tytanu i „wrośnięty” w kość szczęki lub żuchwy Pacjenta na którym umieszczamy most lub koronę. Dzięki bliskiej współpracy z jednym z najlepszych laboratorium protetycznym w Polsce, osadzona korona protetyczna jest nie do odróżnienia od własnych zębów Pacjenta, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności.

Praca protetyczna oparta na implantach to obecnie najlepsze i najbardziej biozgodne rozwiązanie uzupełniania brakujących zębów.

Implantologia
w Dental Design Clinic

Do każdego leczenia implantologicznego zawsze przygotowujemy się najlepiej jak to możliwe, wykonując szereg badań diagnostycznych, w tym trójwymiarową tomografię stożkową, skanowanie wewnątrzustne i potencjalnie niezbędne badania całego organizmu. Na podstawie, których przygotowany jest indywidualny plan leczenia dla każdego Pacjenta. 

W przypadku dużego ubytku kości na skutek utraty zęba, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów w pełni biologicznych, które pozwalają na szybką i dokładną regenerację tkanki kostnej. Materiał jest wprowadzany w miejsce ubytku podczas zabiegu określanego jako augmentacja kości i pozwala na późniejsze wykorzystanie takiego miejsca do wprowadzenia implantów, a następnie przeprowadzenia odbudów protetycznych. 

Zabieg wprowadzenia implantów do kości obywa się zawsze w warunkach wysokiej aseptyki i przeprowadzany jest przez wysokiej klasy specjalistów w tej dziedzinie. Przy zabiegu pomaga nam cyfrowe projektowanie umieszczenia implantu, które podnosi komfort i bezpieczeństwo Pacjenta. Co więcej minimalizuje ryzyko jakichkolwiek powikłań, a Pacjent nie odczuwa niemal żadnych dolegliwości pozabiegowych.

Implantologia w Design Dental Clinic to bezpieczeństwo, komfort oraz trwałe rozwiązania

Korzyści z odbudowy zębów na implancie

Dlaczego korzystamy z implantów Straumann?

Straumann jest wiodącym producentem implantów, który zdobył zaufanie Pacjentów na całym świecie swoją jakością i trwałością. Straumann oferuje także sprawdzone naukowo i kliniczenie procedury, nowoczesne rozwiązania i komfort w leczeniu. Dlatego ta marka będzie doskonałym wyborem dla zdrowia Twojej jamy ustnej.

Dzięki materiałom takim jak Straumann® SLActive® (skrócony czas gojenia), możemy oferować odbudowy od pojedynczego braku, po mnogie aż po pełnie bezzębie.

Implant to inwestycja w zdrowie i pewność siebie. Pomaga zacząć się znów uśmiechać. Przenosząc siłę nacisku na kość przywraca pełną funkcjonalność zębów. A do tego z profesjonalną odbudową  – wygląda w pełni naturalnie.

Zobacz więcej na stronie wszystkooimplantach.pl

FAQ

1. Dlaczego trzeba uzupełniać braki zębowe?

Pozostawienie braków zębowych może powodować przemieszczenie się zębów sąsiadujących z luką oraz wysunięcie się zębów przeciwstawnych, co prowadzi do powstania nieprawidłowych kontaktów zębowych. Co więcej utrata zęba powoduje defekt kości w żuchwie lub w szczęce i prowadzi do jej zaniku, która skutkuje utratą kolejnych zębów. Nieprawidłowe kontakty zębowe zaburzają pracę mięśni narządu żucia oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

2. Czy implant może wystarczyć na całe życie?

Tak, jeżeli został prawidłowo umieszczony, zostały odbudowane wszystkie kontakty to przy prawidłowej higienie, regularnych wizytach kontrolnych implant może starczyć nam na całe życie.