Invisalign - aparat nakładkowy

Niewidoczne leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne pozwala na uzyskanie nie tylko pięknego i prostego, ale przede wszystkim zdrowego uśmiechu. Często jednak, szczególnie w dorosłym życiu, aparat stały kojarzy się z czymś, co niekoniecznie chcielibyśmy mieć cały czas na zębach. Dodatkowo długi okres leczenia często odstrasza Pacjentów z wadami zgryzu. Dla takich sytuacji powstał system niewidocznych nakładek Invisalign.

Te niepozorne, wręcz niewidoczne nakładki na zęby sprawiają, że proces leczenia ortodontycznego przebiega dyskretnie, ale co najważniejsze – szybko i skutecznie, bo nawet dwa razy szybciej, niż aparatem stałym.

Dlaczego Invisalign?

Invisalign, a aparat stały

Nowoczesna ortodoncja daje szereg możliwości, pozwala na leczeniu wad zgryzu oraz poprawę estetyki uśmiechu, przy zapewnieniu prawidłowej jego funkcji.  W naszej klinice oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań. 

Podstawą jest dokładna analiza zgryzu i uzębienia, na bazie której w naszej klinice dobieramy optymalny tok leczenia, który ma za zadanie zapewnić Pacjentowi bezpieczeństwo,  szybkość i skuteczność korekcji zgryzu.

Najpopularniejszym narzędziem w leczeniu ortodontycznym są aparaty stałe, które montuje się na zęby Pacjenta. Aparat ten, dzięki systemowi zamków i drucików, wywiera na zęby siłę, która pozwala przemieścić je do właściwej pozycji, a także, po zakończeniu tego etapu, ustabilizować nowy układ zębów.

Wadą takiego rozwiązania jest zarówno czasochłonność samego leczenia, jak i konieczność odbywania częstych wizyt w celu dostosowywania drutu do efektu leczenia.

Alternatywą dla aparatów stałych są systemy nakładkowe, których główną zaletą jest wygoda i dyskrecja.

W przeciwieństwie do innych metod leczenia ortodontycznego, nakładki Invisalign można w każdej chwili zdjąć tak długo, jak zachowuje się łączny, zalecany przez lekarza, dobowy czas noszenia, który zazwyczaj wynosi około 22 godzin.

Można zatem bez obaw jeść wszystkie ulubione potrawy, uprawiać dowolny sport czy korzystać z innych przyjemności, które ograniczałby aparat ortodontyczny.

Dodatkowym atutem, o którym warto pamiętać, jest kwestia higieny jamy ustnej, która jest praktycznie taka sama, jak bez aparatu. Pacjenci zdejmują nakładki i mogą normalnie umyć zęby, nitkować i płukać usta, a same nakładki Invisalign wystarczy przemyć wodą, jednak dla zachowania pełnej higieny warto czyścić je z użyciem dołączonego środka.

W przypadku nakładek znacząco obniżany jest koszt wizyt kontrolnych, ponieważ po pierwsze – są one rzadsze, bo zazwyczaj co 6-10 tygodni, a po drugie – krótsze, przez co mniej czasu spędza się w gabinecie dentystycznym. Same nakładki są na tyle proste w użytkowaniu, że po wstępnym instruktażu Pacjent sam jest w stanie je zakładać, wymieniać i czyścić.

Szybsza i krótsza droga do pieknego, prostego uśmiechu z nakładkami Invisalign.

Jak działa Invisalign?

System nakładek Invisalign opiera się o szczegółową analizę uzębienia Pacjenta. Za pomocą skanera iTero, pobierany jest skan zębów, rezygnujemy z starych, niewygodnych mas wyciskowych. 

Dzięki czemu podczas procesu korekcji wady ortodontycznej mamy pewność, że nakładki są idealnie dopasowane do Pacjenta i pomogą mu w jak najszybszym dotarciu do celu, jakim jest prosty i zdrowy uśmiech.

W przeciwieństwie do aparatów stałych, nakładki Invisalign kontrolują nie tylko sam zakres przemieszczeń zębów, ale i ich czas, przez co na każdym kolejnym etapie korekty wady zgryzu nakładki oddziałują tylko na te zęby, które tego wymagają.

Dzięki temu proces przebiega szybko i bezpiecznie, nie narażając zdrowych zębów na niepotrzebny nacisk.

Same nakładki wykonywane są z laserową precyzją z bardzo wytrzymałego i mocnego materiału, który jednocześnie idealnie wpasowują się w linię zębów Pacjenta. Materiał ten jest w pełni bezpieczny dla organizmu, ponieważ posiada medyczny atest jakości.

Proces leczenia polega natomiast na stopniowym i bardzo precyzyjnym przemieszczaniu i stabilizowaniu pozycji zębów. Aby tego dokonać, system Invisalign przesyła do Pacjenta co jakiś czas nowe nakładki, które stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza, przybliżają Pacjenta do wymarzonego uśmiechu.

Aby monitorować postęp i wprowadzać ewentualne korekty, każdego Pacjenta korzystającego z Invisalign, zapraszamy co 6-10 tygodni na wizytę kontrolną.

Niewidoczna, dyskretna ortodoncja XXI wieku w Design Dental Clinic.

Invisalign w Design Dental Clinic

W naszej klinice działamy w oparciu o nowoczesną technologię, by móc gwarantować naszym Pacjentom przewidywalne i skuteczne procesy leczenia.

W przypadku nakładek Invisalign, nasz certyfikowany specjalista, dr Weronikaw kompleksowy sposób analizuje aktualny stan zębów, tworzy model z wizualizacją nowego uśmiechu a także przeprowadza naszych Pacjentów krok po kroku przez cały proces korekcji wady tak, aby zawsze zachwycić końcowym efektem leczenia.

Dzięki holistycznemu podejściu, w Design Dental Clinic łączymy z sukcesem stomatologię z designem. Bliska współpraca z jednym z najlepszych laboratoriów protetycznych w Polsce i szczegółowe plany leczenia, pomagają Pacjentom osiągnąć taki uśmiech o jakim zawsze marzyli.

FAQ

1. Czy noszenie nakładek boli?

Same nakładki nie ingerują w zęby Pacjenta i są bardzo dokładnie dopasowane, przez co nie ma podstaw do bólu czy podrażnień.

Natomiast często na samym początku leczenia lub po wymianie nakładek może wystąpić dyskomfort. Organizm przyzwyczaja się do nowego obiektu w jamie ustnej. Ustępuje on jednak zazwyczaj po kilku dniach.

2. Czy nakładki utrudniają mówienie?

Większość Pacjentów nie skarży się na utrudnienia w sposobie mówienia, aczkolwiek w okresie przystosowania do nakładek mogą wystąpić małe bariery, które znikają równie szybko jak dyskomfort.

3. Jak czyścić nakładki Invisalign?

Podstawą zachowania czystości zarówno nakładek, jak i zębów podczas leczenia Invisalign jest zdejmowanie nakładek do każdego posiłku. Aby to ułatwić, Pacjent dostaje z nakładkami poręczne pudełko, do którego można je zawsze schować.

Po posiłku należy umyć zęby, natomiast nakładki wystarczy umyć szczoteczką i przepłukać letnią wodą. Dla zachowania pełnej higieny i by utrudnić namnażanie się bakteriom, zalecamy mycie nakładek środkiem Invisalign Cleaning Crystals.

Nasi specjaliści od aparatów nakładkowych Invisalign

Już dziś zobacz, jak będzie wyglądał Twój uśmiech po zakończeniu leczenia Invisalign! Umów się na wizytę konsultacyjną do naszego specjalisty.