Higienizacja

W naszej klinice przywiązujemy szczególną uwagę do idealnego zachowania zdrowia zębów u naszych Pacjentów. Leczymy, ale również działamy profilaktycznie utrzymując prawidłowe zdrowie jamy ustnej. Higienizacja, jest doskonałym zabiegiem, dzięki któremu możemy w bardzo szybki sposób wychwycić nawet najmniejszą nieprawidłowość w ustach pacjenta i natychmiast reagować.

Zabiegi higienizacyjne pozwalają przywrócić jasność, blask oraz zdrowie zębów, które tracimy wskutek odkładania się na ich powierzchni osadu i kamienia nazębnego.

Co ważne, w naszej klinice półroczne stomatologiczne wizyty kontrolne są bezpłatne.

Higienizacja - podstawa nieskazitelnego, zdrowego uśmiechu.

Jak przebiega wizyta higienizacyjna?

1. Przeprowadzamy dokładny wywiad ogólnomedyczny i stomatologiczny, aby dobrać odpowiednie metody przeprowadzenia zabiegu.

2. Szczegółowo badamy i dokumentujemy stan Twoich zębów.

3. Rozbijamy kamień nazębny przy pomocy ultradźwięków wykorzystując do tego skaler stomatologiczny. Skaling, polega na delikatnym odkruszaniu twardych złogów od powierzchni szkliwa przy pomocy specjalistycznego urządzenia, zwanego skalerem piezoelektrycznym. Wprawia on w ruch końcówkę wibrującą z częstotliwością ultradźwiękową i niemal bezboleśnie usuwa kamień z powierzchni zębów.

4. Wszelkie przebarwienia i osady znajdujące się na powierzchni zębów usuwamy za pomocą specjalnej emulsji, będącej mieszaniną wody i proszku. Zabieg ten pozwala na wygładzenie powierzchni szkliwa i usunięcie z niej ciemnego osadu. Używamy tutaj specjalnego proszku o bardzo drobnych cząsteczkach, złożonego z biokompatybilnego węglanu wapnia. Zawartość wapnia pozwala na dodatkowe wzmocnienie powierzchni szkliwa.

5. Fluoryzacja, zwana również lakierowaniem jest ostatnim klinicznym etapem zabiegu. Nakładając odpowiedni preparat chemiczny zawierający biozgodne związki fluoru lub wapnia i fosforu wzmacniamy tkanki zębów.

6. Na zakończenie wizyty przeprowadzająca ją wykwalifikowana higienistka stomatologiczna demonstruje efekt zabiegu. Udziela wszelkich możliwych informacji na temat stanu uzębienia pacjenta, jak również na temat sposobów zachowania zębów w dobrym zdrowiu w trakcie codziennych, domowych zabiegów higienizacyjnych. Ten element jest dla nas najcenniejszy, jako że to dzięki wiedzy uzyskanej w trakcie tej rozmowy, nasi pacjenci będą najlepiej zabezpieczeni przed wszelkimi kłopotami z zębami na przyszłość.

Właściwa higiena jamy ustnej zapobiega próchnicy, chorobom przyzębia, infekcjom i stanom zapalnym.

Powikłania powstałe z powodu próchnicy zębów i chorób dziąseł wiążą się z ogromnymi kosztami związanymi z koniecznością wykonania wypełnienia lub korony. Może być również potrzeba wykonania bardziej skomplikowanego zabiegu jak usunięcie zęba i zastąpienie go implantem, przeprowadzeniem zabiegu z zakresu chirurgii szczękowej lub leczenia kanałowego.

FAQ

1. Jakie korzyści daje nam dobra higiena jamy ustnej?

Właściwa higiena jamy ustnej może prowadzić do wyeliminowania lub zmniejszenia podatności na zachorowanie na niektóre choroby np. układu krążenia. Złogi osadu i kamienia nazębnego powodują próchnicę, stany zapalne dziąseł, które z kolei mogą prowadzić do stanów zapalnych kości, parodontozy, rozchwiania, a nawet utraty zębów. Dzięki regularnym zabiegom profesjonalnego oczyszczania zębów mamy pewność, że zdrowie naszych zębów jest pod ciągłą, specjalistyczną opieką.

2. Jak często powinno wykonywać się zabieg higienizacji? 

Profilaktycznie zaleca się wykonywanie profesjonalnego oczyszczania zębów 2 razy w roku.