Zespół

Dr n med. Maciej Mikołajczyk

Autor i współautor licznych prac naukowych z zakresu stomatologii dotyczących  leczenia minimalnie inwazyjnego w protetyce stomatologicznej oraz traumatologii. Absolwent Wydziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w Katedrze Stomatologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2008 roku za pracę pod tytułem: „Ocena działania ozonu na zębinę zakażoną bakteriami próchnicotwórczymi”.  Obecnie prowadzi zajęcia ze studentami studiów anglojęzycznych na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W latach 2010-2012 dyrektor naukowy i wykładowca międzynarodowego cyklu szkoleniowego  „Forum Dentysty Praktyka”. Od 2013 redaktor prowadzący cyklu wydawniczego „Endodoncja w praktyce gabinetu”. Członek Rady Naukowej czasopisma „Cosmetic Dentistry Beauty and Science”. Zwycięzca plebiscytu  Portalu Dentystycznego  „Dentysta Roku 2016” w regionie łódzkim. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE) oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Autor licznych wykładów i warsztatów również z zakresu stosowania technik minimalnie inwazyjnych w protetyce stomatologicznej, ergonomii przy pracy w powiększeniu, oraz nowoczesnego leczenia endodontycznego, prowadzonych w kraju i za granicą. Dyrektor Medyczny oraz współwłaściciel  DESIGN Dental Clinic w Łodzi, kliniki stomatologicznej zorientowanej na stosowanie cyfrowych rozwiązań w stomatologii.

Dr n med. Maciej Mikołajczyk o swojej pracy:

„Nie ma dla mnie większego szczęścia w moim życiu zawodowym niż widok pięknego, szerokiego uśmiechu moich pacjentów po skończonym leczeniu. Bez względu czy pacjent ma 3 lata czy 103 lata.

Od 15 lat wspólnie z moimi pacjentami projektujemy ich uśmiechy, a następnie przeprowadzamy leczenie, aby taki wymarzony uśmiech zagościł na stałe na twarzy pacjentek i pacjentów – i tak właśnie się dzieje, a każda kolejna wizyta to dla mnie kolejny powód do radości – gdy uśmiechy rozświetlają twarze i pomagają choć trochę zmienić życie na lepsze.

Estetyczne leczenie stomatologiczne to unikatowa dziedzina medycyny, w której ( jak nigdzie indziej) prawdziwa sztuka łączy się z najnowocześniejszą technologią.

Sztuką i artyzmem jest zaprojektowanie uśmiechu, który będzie realizacją marzeń naszych pacjentów i wyrażał ich prawdziwe, wewnętrzne ja, które z różnych przyczyn nie mogło zostać do tej pory wyrażone tak wspaniała czynnością jak szczery, szeroki, naturalny śmiech „pełną gębą”.
Zrealizowanie projektu uśmiechu w postaci leczenia stomatologicznego z kolei wymaga najnowocześniejszych technologii, które pozwolą na zagwarantowanie pewności efektu leczenia, oraz uczynią je trwałym na całe życie pacjenta.
Dzięki umiejętności zespolenia sztuki i technologii w jeden proces projektowania i leczenia czuję się naprawdę szczęśliwym dentystą – bo uszczęśliwiam moich pacjentów.”

Poniżej znajduje się lista usług, które świadczy w Design Dental Clinic nasz specjalista:

Design Dental Clinic to sztuka i piękno